Čistenie a preplachy rozvodov vykurovania a dezinfekcia rozvodov vodovodu

Rozvody vykurovania obsahujú veľa nečistôt , ktoré vznikajú bežne chemickou koróziou kovov. Ide napríklad o vykurovacie telesá a oceľové rozvody vykurovania a vodovodu.  

Časti korózie tvoria usadeniny v potrubí a samotných radiátoroch, ktoré zanesením spôsobujú znížený prietok a tým zvyšujú odpor prúdenia vykurovacej vody , čo spôsobuje veľké namáhanie obehových čerpadiel vo vykurovacích kotloch .  Samozrejme aj odovzdávanie tepla médiom už nie je také výrazné.

Tak isto aj pri samotnej realizácii vykurovania je potrebné systém vyčistiť a naplniť upravenou vodou . Veľa podlahových  vykurovaní je znečitených  už po druhej  vykurovacej  sezónne hlavne tým  , že do vykurovacej sústavy podlahového vykurovania z kvalitných 5 vrstvových plastových rúrok nie je aplikovaná upravená voda, čo spôsobuje tvorbu  hnedého  povlaku , ktorý je bežne viditeľný na bankách prietokomerov rozvádzača . Samozrejme taký istý povlak sa nachádza po celej dĺžke vykurovacej rúrky . Naši zákazníci, ktorým sme realizovali preplach citeľne pocítili zmeny v teplote vykurovania, a tým aj  úsporu vykurovacej energie .  Ak Vám niekto  začne tvrdiť, že sa to dá prepláchnuť aj vodou z vodovodu za použití bežnej hadice , nie je to pravda .  Usadeniny vo vykurovacích sústavách  sú tvorené prúdením vody a voči bežnému prietoku sú odolné .  Vo väčšinou prípadoch takých čistení sa vypúšťa len špinavá voda a nie kaly .  Preto je na to potrebné použiť špeciálny prístroj .

 

Anketa

Už ste si niekedy dali u Vás doma prečistiť vykurovanie alebo vodovod ???

Celkový počet hlasov: 319

REMS Secco 80 vysuší dokonale

Zvárame  aj plameňom , ohýbame a pripájame radiátory a kotly aj klasicky , zváraním

Kontakt

KLS
Terézie Vansovej 24
Zvolen
96001

0940589813

© 2016 Všetky práva vyhradené - Vodar-kurenar

Tvorba webových stránok zdarmaWebnode