Stenové vykurovanie a chladenie  je systém, ktorý dosahuje najvyšší komfort tepelnej pohody . Tento systém vykurovania oproti podlahovému vykurovaniu dosahuje efektívnejšie hodnoty tepelnej pohody, a významne znižuje vykurovacie náklady o čom sa sami presvedčili aj naši zákazníci, ktorým sme stenový systém vykurovania realizovali. 

 

Systém stenového vykurovania je taký typ veľkoplošného sálaváho zdroja, ktorý vytvára úplne iný spôsob vnímania tepla a chladu. Množstvo tepla, ktoré človek vydáva smerom k teplejším stenám, sa znižuje, vplyv teploty vzduchu už nie je taký podstatný. Systém stenového vykurovania pozostáva z kvalitných vykurovacích rúrok a upínacieho systému. Vykurovacie rúrky sa montujú na určené steny, ktoré sa potom omietajú vápenno-cementovými alebo hlinenými omietkami. Je dostupný aj systém na sadrokartónové konštrukcie.

Stenové vykurovanie sme inštalovali napríklad do starších rodinných domov v obci Kováčová pri Zvolene, v meste Sliač aj vo Zvolene. Prekvapivé vykurovacie hodnoty potvrdili aj sami užívatelia spomínaných domov, pričom potvrdili aj veľmi nízke vykurovacie náklady.